Knihy

na zvýšení hlavních vlastností je prakticky jediný důvod (pokud pominu ty ‚psychické‘ a Zlaté kalhoty), proč je lepší hrát s postavou importovanou z BG1, než začínat SoA.

Síla

Najdete ji při útěku ze svítící tvrze (až v páté kapitole). Je v jejim podzemí (pozor na pasti).
Obratnost

V hlavní místnosti gildy Stínových zlodějů v Baldur’s Gate – od zloděje ve východní části dostanete úkol a zavede vás tam (heslo Fafhrd). Kniha je v sudu, hodně v pravo.

Odolnost

Tato kniha je na mapě Maják. Půjdete po západním pobřeží (slavné Mečové) na sever, pobijete sirény a vejdete do jeskyně – tam pobijete golemy a kniha je vaše (stejně jako pár dalších magických předmětů).

Inteligence

Cesta za touhle knihou začíná v západní části BG – vlezete do domu čaroděje Ragefasta a po souboji osvobodíte nymfu (dá vám za to svoje vlasy a z těch si necháte ve východní části BG v obchodě udělat Nymf’s Cloak (Cha +2)). Pak půjdete do severní části, před věž Mága Ramazitha (vysokej „maják“). Když si s ním promluvíte, dozvíte se, že po vás chtěl, abyste mu tu nymfu doručili. Rozlobeně odejde do své věže. Pronásledujte ho až do posledního patra. Tam ho zabte a o všechno oberte – Prsten ochrany +2, Náhrdelník kouzelného vlivu a kniha na inteligenci.

Moudrost

První knížka moudrosti se získá celkem lehko, ale píše se to špatně: Ve střední části BG potkáte Lothandera (pouze pokud už jste splnili úkoly pro Scara) řekne vám, že celá vaše parta byla otrávena. Pomůže vám, pokud pomůžete vy jemu – vyléčite ho. Zajdete do stanu věštce Divinera na tržišti, věštec vás pošle do chrámu (Water Queen’s house) v jižní části BG. Tam vás pošlou do domu Dámy (Lady’s Hall v severní části BG) pro knihu na moudrost (kupte ji), za ni pak dostanete svitek na vyléčení Lothandera. Zrychlete si jednu postavu a s ní jděte do chrámu. Kněžce řekněte, že jí nedůvěřujete a že chcete nejdřív svitek. Pak už stačí říct, že jste ji napálili a žádnou knihu nemáte.. pokračovat nebudu, tohle neni návod na celou hru.

Druhou knížku najdete v první části podzemí Svítící tvrze, stejně jako knížku na sílu.

Poslední knížka na moudrost je v datadisku Tales of the Sword Coast v nadzemní části Drulagovy věže. Nemůžete ji minout.

Charisma

Je na mapě Gnollí pevnost – nepůjdete nahoru do hradu, ale dolu. Čekají vás xvratí jatka. Projdete všechny cestičky až se dostanete úplně na západ mapy. Jsou tam tři jeskyně – v jedné je kniha na Cha.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>