Kozahův prorok v mapě Vykopávky

kozah-01

Pokud v mapě Vykopávky chcete splnit zlou variantu úkolu pro Charlestona Niba*, vedoucího archelogického výzkumu, budete muset z podzemních síní vynést na povrch Idol – sochu zakázaného boha Kozaha. Na slunci vás bude očekávat mstitel Kozahův – démon – „Prorok“ – je velice silný, imuní na střelná zranění, má přibližně 90 hp a bohužel neni považován za nemrtvého.

Opravdu na férovku ho snad ještě nikdo nezabil. Někde v internetu putuje tip, jak tohoto démona za 4000 xp zabít – pomocí neviditelné postavy střílející z kouzelné hůlky, nebo tak něco.

Jinou, řekl bych o něco čistší metodou je použít neviditelného zloděje. Vylezte z podzemního chrámu jen se zlodějem, zrychlete ho(!). Schovejte ve stínu a vydejte se k Proroku – pár kroků na jih. Zasaďte mu první zranění probodnutím a vyslechněte si jeho sdělení v cizí řeči. Poté utíkejte z jeho dohledu směrem na sever. Váš zloděj je zrychlen a Prorokovi uteče. Nezapomeňte na schopnost nepřátel v BG1 nesledovat nikoli vás, ale vaše cílové body. Jakmile budete mít jistotu, že vás nenásleduje, stačí se znovu schovat a opakovat do omrzení (90 hp).

Pokud chcete obětovat několik Lektvarů neviditelnosti, celá záležitost bude jednodušší.

Zkoušet radno se zlodějem s násobitelem 3, i tak to chce trpělivost. Nezapomeňte, že pokud dáte kritický zásah (pravděpodobnost 1:20), zranění bude takřka třikrát větší.

kozah-01

*) Pokud máte datadisk TotSC, můžete Idol a Starobylé brnění z dungeonu pod Gullykinem také směnit s Duchem Ulcasterem za meč Upíří pomsta.

One Response to Kozahův prorok v mapě Vykopávky

  1. Swatcha napsal:

    Není ho zase tak těžké zabít pokud máš mága s Ring of Wizardry (item pod stromem u Friendly Arm Inn), který ti násobí kouzla první úrovně. Rozstřílíš ho s Magic Missiles, nemá Magic Resistance, stačí ho jenom trochu kitovat s jinou postavou (ale mág s Haste si ho dá vlastně i solo).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>